• On sale!

CZUJNIK PRZEPŁYWU NYPLOWY 3/4 cala SENSOR

zł144.00
Tax included
Quantity

View price history

NYPLOWY CZUJNIK PRZEPŁYWU CIECZY

 

Fabrycznie nowy czujnik (sygnalizator) przepływu cieczy. . Działanie czujnika jest proste, czujnik zamontowany w rurze przez którą przepływa woda wykrywa i sygnalizuje jej ruch. Przy braku przepływu wyjście czujnika jest rozwarte natomiast gdy następuje ruch cieczy poprzez czujnik , wtedy wyjście jest zwarte tak długo jak trwa ruch cieczy. Czujnik przeznaczony dla wody itp nieagresywnych cieczy. Można tez zewnętrznym przekaźnikiem łatwo odwrócić logikę działania czyli uzyskać zwarcie wyjścia gdy nie ma ruchu cieczy a rozwarcie gdy następuje przepływ cieczy. Także bardzo łatwo za pomocą zewnętrznego przekaźnika sterować urządzeniem na 230 V.

 

Jest bardzo wiele możliwości wykorzystania czujnika,np. zabezpieczenie przed awarią (wyciekiem wody) w domu czy tez kontrolowanie przepływu w danej instalacji. . Można też go wykorzystać jako czujnik do startu na określony czas pompy cyrkulacji wody w domu itd...

 

Rysunek techniczny:

Dane techniczne:

Charakterystyka elektryczna:

- styki typu NO (normalnie otwarte)

- maksymalne napięcie przełączania 50V

- maksymalny prąd przełączania 0,2 A

- rezystancja styków 0,3 om max

- min. rezystancja izolacji 100M om

- żywotność do 100 000  (dla obciążenia 5V 10mA)

.

Charakterystyka techniczna:

- minimalny przepływ (załączenie styku) około 2 litrów / minutę

- maksymalny dopuszczalny przepływ 50 litrów / minutę

- ciśnienie pracy do 0,8 Mpa

- absolutne maksymalne ciśnienie 1Mpa

- temperatura pracy 0 do 100 stopni C

- pozycja : pozioma lub pionowa

- materiał obudowy : mosiądz

Czujnik ma z obu stron przyłącza 3/4 cala, posiada przewód 2 żyłowy. Kierunek przepływu cieczy zaznaczono strzałką na czujniku. Można go montować w pionie - wtedy wlot powinien być od dołu. Można też montować w poziomie- wtedy montować tak by wyjście przewodów było u góry jak widać na foto poniżej. Oczywiście aby uniknąć turbulencji przepływu w rurze, odcinek rury przed jak i za czujnikiem musi być prosty (minimum na długości 6-7 x średnica rury) więc przy samym czujniku nie mogą być kolanka, trójniki, zawory itd.

Czujniki są fabrycznie nowe.

.

Obok przykład sterowania urządzeniem na 230V (np. pompa). Potrzebne są do tego przekaźnik z diodą i oczywiście zasilacz 12V DC (do zasilania samego przekaźnika poprzez czujnik nyplowy).

Czujniki są fabrycznie nowe.

GALERIA PRODUKTU:

 

20 Items